omvisning

Omvisning: Fra kornsilo til Kunstsilo

1. desember 2025
- 31. januar 2026
Kjøp billett

Fra kornsilo til Kunstsilo

I omvisningen Fra kornsilo til Kunstsilo forteller vi historien om hvordan et industribygg fra 1930-tallet forvandles til en internasjonalt anerkjent arena for kunst, og besøker utstillingsetasjene underveis.

Omvisningen tar for seg både bygg- og arkitekturhistorie, men vil selvfølgelig også besøke utstillinger og ta en nærmere titt på aktuelle kunstverk underveis.

Omvisningen starter i Silosalen i 1. etasje og avsluttes ved Gjerdeløa i 4. etasje. Omvisningen gir et godt utgangspunkt for å utforske Kunstsilo videre på egenhånd.

Praktisk informasjon

  • Vi møtes i Silosalen på oppmerket sted. Her scannes omvisningsbillettene.
  • Alle deltakere får utdelt hodetelefoner som sikrer at alle hører omviseren godt. Vi har også løsninger for høreapparat (begrenset antall).
  • Selve omvisningen varer i ca. 45. minutt.
  • Vi gjør oppmerksom på at ledsagerbilletter krever ledsagerbevis. Medlemmer må scanne medlemskortet sitt sammen med omvisningsbillett.
  • Omvisningsbilletter gir tilgang til utstillingene hele inneværende dag.
  • Dersom du allerede har kjøpt inngangsbillett til utstillingene denne dagen, kan du velge billetten «har inngangsbillett».
  • Kjøpte billetter refunderes ikke.